Bornova Evden Eve Nakliyat

Bornova Evden Eve Nakliyat

Bornova, Ege’nin incisi İzmir’in güzel ilçelerinden biridir. Konak - Bornova metro hattı ile hızlı büyüme kaydetmektedir. Bornova bulunduğu konum ile İzmir’i Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan önemli bir kavşak noktası durumundadır.

Bornova adını nereden almıştır?

Tarihteki kayıtlara göre önce Pirino adını taşıdığı, komşusu Baris (Bayraklı) olduğu, sonra ise denize doğru burun şeklinde çıkıntılı olması nedeniyle BURUNVARİ denilmiş, XVI. yüzyılda da Burunova denilmiştir. XVII. yüzyılda ova kelimesi yerine Farsça bir kelime olan âbad konulmuş ve BURUN-ABAD olmuştur. Daha sonra da Burunova’ dan bozulmuş olan BORNOVA adı yaygın olarak konulmuştur. Bornova adı bu şekilde gelmiştir.

Bornova bir ilçeden kasabadan çok ayrı bir kenti anımsatmaktadır. Bornova hızla büyümekte ve nüfusu da günden güne artmaktadır. Zamanında zeytin alan olan yerler yapılaşma ile değişim göstermektedir. Dolayısıyla fiziksel yapısı genişleme sürecine girmiştir. Önemli tarihi kiliseler, köşkler ile tarihi kimlik kazanmış bulunmaktadır.

İnsanlar tarafından Bornova’da bulunan evden eve nakliyat firmalarının diğer ilçelerdeki firmalardan farklı olması beklenmektedir. Şöyle ki İzmir’in güzide ilçesi Bornova’da oturan insanlar evden eve taşınırken sadece fiyata bakmayıp, taşıma bedelini ödeyerek kaliteli hizmet almayı tercih etmektedirler.

Bornova evden eve nakliyat firmalarının uygun fiyat ile birlikte iyi hizmet vermesi, güler yüz ve anlayışlı eleman çalıştırması ayrıca firmanın güvenir olması insanların tercih ederken seçecekleri faktörlerdir.

Bornova ilçesi, İzmir’in orta ve üst gelire sahip olan insanların yaşadığı bir semttir. İsmini ise, tarihten bu yana farklı isimlerin kullanılması ve değişmesi ile en son günümüzde ismi olan Bornova adını almıştır. İzmir’in merkezinde yer alan ve ilçeleri arasında en büyük nüfusu olan üç ilçeden biri Bornova’dır.

Güzel bir semt kimliğine sahip olan Bornova’daki oturan insanlar evden eve nakliyat firmaları arasında en çok aradıkları ve tercih sebepleri sayılacak olunan özellikleri; fiyata bakmayıp, istenilen fiyatı ödemek ama yanı sıra düzgün, kaliteli hizmet alabilmektir.

İzmir, Türkiye genelinde 4 Milyonu aşan il nüfusu ile İstanbul ve Ankara’dan sonra gelen en büyük üçüncü ilimizdir. Nüfus kalabalığı ile bu üç şehrimiz arasında çok büyük sayılarda evden eve nakliyat olması sonucunu doğurmaktadır. Bornova evden eve nakliyat firmalarının bu iş kolundaki pastadan iyi ve büyük pay almaları için karlı ayrıca rekabetçi bir iş modeli geliştirmeleri gerekmektedir. Ayrı ayrı nakliyat firmasının tek başına verimli bir model oluşturması pek mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda da birlikte hareket etmek veya yoğun iş akışının olduğu bir platformda yer almak faydalıdır.

Bornova evden eve nakliyat firmalarından bazıları üye kabul etmektedir. Üyeleri bulunan nakliyat firması, müşterilerine verilen hizmetin kalitesinden emin olmak için her zaman sınırlı sayıda üye kabul etmeye devam etmektedir.  

Ayrıca evini taşımak isteyen Bornovalı insanlara iyi ve ekonomik hizmet sunulmasını sağlamak için üyesi olan firmalar üzerinde birçok denetim mekanizması kurmuş ve bunları işleterek müşteri memnuniyeti yakalamaya çalışmaktadır. Ayrıca nakliyat firmasının hizmetleri arasında sanal ortamda yorumlar yazarak disiplini burada da göstermektedir.

Bornova’da hangi evden eve nakliyat firması olursa olsun önemli olan her zaman için müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti her zaman için iyi bir reklam sayılır.

Bornova Evden Eve Nakliyat

 

Bornova Evden Eve Nakliyat
Bornova Evden Eve Nakliyat