Çiğli Evden Eve Nakliyat

Çiğli  Evden Eve Nakliyat

Çiğli evden eve nakliyat firmalarının birçoğunun gerçekleştirdiği evden eve taşıma öncesinde müşterinin eşyaları ücretsiz hizmet veren eksperler tarafından tespit edilir. Tespitin amacı ise eşyaların alabileceği aracı, eleman sayısını, paketleme ve ambalajda gerekli malzemenin hesabının yapılmasıdır. Ayrıca eksper eşyaların sigorta miktarını da belirler. Taşıma işlemi asansörlü, marangozlu, yurtiçi veya yurt dışı yapılır.

Çiğli, İzmir’e bağlı olup, il merkezine 17 km uzaklıktadır. 1992 yılında kurulmuş bulunmaktadır. Kuzeyinde Menemen, güney ve batısında Ege Denizi, doğusunda Karşıyaka yer almaktadır.

İlçe, eski yıllarda bataklık ve sazlıklardan oluşurmuş. Denize yakınlığı nedeniyle yeşil alanlara çok çiğ düşmesinden dolayı, ilk yerleşenler tarafından buraya “Çiğli” adı verilmiş.

İlk yerleşimin, 19. yüzyılın sonlarına doğru, Balkanlardan göç eden Türkler tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Çiğli’ de Kurtuluş Savaşı zamanlarında İzmir’in Yunanlar tarafından işgali ile Yunan zulmünden kurtulmak isteyen yerli halk burayı daha güvenli bularak yerleşmiştir. Daha sonra Cumhuriyetin ilk yıllarında ve sonraki mübadeleler çerçevesinde Batı Trakya’dan gelen Türklerin yerleştirilmesiyle köy olarak kurulmuştur.

Belediye statüsü ise 1956 yılında almıştır. O zamanlarda olan depremlerle Varto depremzedeleri olarak bilinene evsiz kalanlar eski adı ile Çimentepe bugünkü adıyla Güzeltepe ve Şirintepe mahallelerinin bulunduğu alanlara yerleştirilmiştir. Sonraları ise doğu ve güneydoğu bölgesinden gelen insanlar buraya yerleşmişlerdir. İlçe,  Karşıyaka Belediyesi’ ne bağlanmıştır. Çiğli’ ye bağlı Sasalı beldesi ve Kaklıç köyü de dahil edilmiş, Harmandalı da eklenmiş, daha sonra Harmandalı Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve İnönü Mahallesi, Ahmet Efendi Mahallesi de Çiğli ilçesine bağlanmıştır.

 

 

 

Çiğli Evden Eve Nakliyat

Çiğli Evden Eve Nakliyat
Çiğli Evden Eve Nakliyat