Karşıyaka Evden Eve Nakliyat

Karşıyaka Evden Eve Nakliyat

 

Karşıyaka'da ikamet edenlerin veya karşıyaka ilçesine taşınmak isteyenlerin taşınma işleminden önce doğru nakliye firması ile irtibata geçmesi gerekmektedir. Genel olarak ev taşıma işlemleri zordur ve bir o kadar sıkıcıdır. Özellikle yeni evinizle ilgili açma kapama işlemleri için bir çok prosedure ihtiyaç duyarsınız. Ve yine genel olarak en zor kısım taşınma kısmı görülmektedir. Oysa iyi ve doğru bir nakliyat firması ile en kolay işlem evden eve nakliyat işlemidir. Eğer profesyonel ve tecrübeli bir ekipten ve firmadan destek alıyorsanız, hiç bir şeye müdahil olmadan taşıma işleminiz gerçekleşir. Size sadece özel eşyalarınızı ayrı bir yerde muhafaza etmek kalır. Eğer taşıma işlemi için yeteri kadar koli veya benzeri taşıma araçlarına sahip değilseniz Nakliyat firması bu konuda da size yardımcı olmalıdır.

İzmir'in ilçesi olan Karşıyaka, İzmir Körfezi'nin kuzey kıyısında yer alır. Ege Denizi ile  Yamanlar Dağı'nın eteği arasında kalan kısımda şehir dokusu ile büyük ölçüde bütünleşmiş bir ilçedir. İzmir şehir merkezinde olma sebebi ile Karşıyaka adını almış bunmaktadır. Eski adı Kordelya ( Kordelia ) imiş.

Karşıyaka güneyinde Bornova, batısında Çiğli, doğusunda Bayraklı, kuzeyinde Menemen ilçeleri yer alır. 1865 yılında İzmir ile Menemen demiryolunun hizmete girmesiyle yerleşime açılmıştır. 1874 sonrasında ise İzmir Konak vapur seferlerinin başlatılmasıyla gelişmiş bir yerleşim yeri halini almıştır. İzmir körfezinin kuzeyinde yaklaşık 84 km 'lik bir alana yerleşmiş durumdadır. İlçe nüfusun çoğunluluğunu kadınlar oluşturmakta olup, son sayımlar ile nüfusu 333.250 kişidir. İlçede tarım alanı %38 sayılır. Genelde meyve ağaçları ( erik, limon, mandalina, armut ) bulunmaktadır.

Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım burada vefat etmiştir. Zübeyde Hanım’ın anıt mezarlığı Karşıyaka’dadır. Atatürk’ün eşi Latife Hanım’ın ailesi Uşşakizadeler’ e ait olan ve yakın geçmişte bir anı evi olarak restore edilmiş köşk bulunmaktır. Ayrıca Van Der Zee Köşkü, Durmuş Yaşar Köşkü, Dede Penetti Köşkü, Epikmen Köşkü tarihsel tanıma giren birkaç yapıdır. Yamanlar Mesire yeri, Karagöl mesire yerleri de ilçededir.

Karşıyaka Spor Kulubü adı ile bir spor kulüp bulunmaktadır.

Karşıyaka’ da Yurtiçi ve Yurtdışı beyaz eşya, mobilya, piyano, askılı tekstil ürünleri, elektronik eşya, tıbbi cihaz, bilgisayar sistemleri taşıma, depolama ve dağıtım hizmetleri veren nakliyat şirketleri bulunmaktadır.

Karsiyaka Evden Eve Nakliyat

 

Karsiyaka Evden Eve Nakliyat
Karsiyaka Evden Eve Nakliyat